Aktualności

Cube Group inwestuje w technologię i nawiązuje partnerstwo strategiczne z Ingenious Technologies

Agencja Cube Group inwestuje w technologię, wchodząc w partnerstwo z Ingenious Technologies, europejskim liderem technologii marketingowej nagrodzonym w konkursie European Performance Marketing Awards. Partnerstwo ma na celu wspieranie reklamodawców przy pomocy unikalnej na polskim rynku technologii nie tylko w zwiększaniu efektywności działań digital marketingowych, ale także w bardziej strategicznym podejściu do nich i do optymalizacji całego biznesu (m.in poprzez lepsze mierzenie wartości życiowej klienta, LTV).

Wykorzystywana w działaniach prowadzonych przez Cube Group technologia wspiera prowadzenie kampanii, tworząc pełen obraz i historię zachowań użytkowników w internecie, integrując w czasie rzeczywistym wszystkie kluczowe dane w jednym miejscu z uwzględnieniem customer journey i aktywności cross-device. Przewagą wobec innych systemów na rynku jest kompleksowość oraz otwartość technologiczna, która pozwala na zestawianie zachowań i indywidualnych cech klientów zgodnie z ich aktywnością mediową. Narzędzie umożliwia m.in. budowanie dedykowanych modeli atrybucyjnych, co pozwala efektywniej alokować budżety w oparciu o rolę kanału czy wydawcy w doprowadzaniu do konwersji.

– W branży digital marketingu inwestycje w zaawansowane technologie analityczne stają się już czymś oczywistym. Największą przeszkodą jest jednak wiedza, jak odpowiednio wykorzystać technologię, aby na siebie zarabiała i pomagała w skokowym rozwijaniu biznesu. Wybraliśmy Ingenious na strategicznego partnera technologicznego naszej agencji z powodu możliwości, dotychczas niedostępnych szeroko na rynku polskim – mówi Andrzej Cudny, Prezes Zarządu Cube Group.

– Nasza współpraca ma na celu wykładniczy wzrost biznesów naszych klientów, a technologia analityczna pozwoli na dużo lepsze podejmowanie decyzji o inwestycjach marketingowych. Zwłaszcza że naszym celem nie jest wyłącznie zakup mediów i ich optymalizacja, ale praca nad wszystkimi kluczowymi dla biznesu wskaźnikami marketingowymi (zwłaszcza koszt pozyskania klienta CAC i wartość życiowa LTV) poprzez personalizację komunikacji i jeszcze lepsze zarządzanie mediami na każdym etapie cyklu życia klienta – dodaje Cudny.

Partnerstwo Cube Group z Ingenious Technologies jest kolejnym etapem w strategii agencji, która stawia na skuteczne wspieranie klientów w kanale digital w oparciu o szyte na miarę rozwiązania analityczno-technologiczne. Przed kilkoma miesiącami stanowisko Chief Technology Officera objął Maciej Urbański, który przez 5 lat w centrum badawczo-rozwojowym Samsunga zarządzał projektami z dziedzin: web programming, cloud, machine learning, oraz kierował zespołami programistów. Pod kierunkiem Urbańskiego zespół technologiczny w Cube Group odpowiada za tworzenie i implementację dedykowanych systemów dla klientów (m.in. łącząc dane o klientach z Ingenious z danymi kosztowymi z innych systemów marketingowych oraz danymi przychodowymi z systemów CRM reklamodawców).

Cube Group od lat angażuje się w rozwój polskich narzędzi i innowacji marketingowych i technologicznych, m.in. inwestuje w platformę SEMSTORM służącą do wspierania SEM i content marketingu, a także startup Feedink.com do zarządzania plikami produktowymi. Andrzej Cudny, Prezes Zarządu, jest również członkiem komitetu inwestycyjnego Xevin VC, wybranego przez Polski Fundusz Rozwoju do wyłonienia innowacyjnych startupów technologicznych.

  Wyślij zapytanie ofertowe

  *pole obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na:
  tak Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką Prywatności
  tak Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Cube Group S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 99A, na podany przeze mnie adres email, newsletterów dotyczących produktów i usług własnych jak również informacji handlowych dotyczących warsztatów, konferencji oraz pozostałych treści marketingowych.
  tak Wyrażam zgodę na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (email marketing) w ww. celu.
  Klauzula informacyjna

  Jesteś zainteresowany ofertą:

  W pozostałych sprawach:

  Adres:

  Cube Group S.A.
  ul. Puławska 99A
  02-595 Warszawa