PPC

Liczy się tylko efekt

Jesteś tutaj

GOOGLE SHOPPING (PLA):

 

Zarządzamy i optymalizujemy szeregiem kampanii produktowych (Product Listing Ads), które pozwalają promować produkty dostosowane do potrzeb handlu detalicznego. Reklamy Google Shopping (Zakupy Google) przeznaczone są głównie dla branży e-commerce, a w szczególności dla detalicznych sklepów internetowych i pozwala reklamodawcom wyświetlać w wynikach wyszukiwania reklamy konkretnych produktów. Obszar reklamy obejmuje zdjęcie reklamowanego produktu, jego nazwę, cenę oraz opis. Istotne jest to, że po kliknięciu w wybraną reklamę użytkownik zostaje przekierowany bezpośrednio na stronę tego produktu, a więc reklamy te z założenia powinny stymulować sprzedaż.

 

Jest to bardzo atrakcyjna forma reklamy, ponieważ z jednej strony pozwala znacznie zwiększyć widoczność reklam, dzięki czemu możemy wyróżnić się na tle coraz większej konkurencji, z drugiej strony jest to reklama bardzo efektywna pod względem kosztu sprzedaży. Podobnie jak we wszystkich działaniach AdWords, o wyświetleniu się reklamy decyduje przebieg aukcji, a jej ranking zależy od stawki za kliknięcie oraz wyniku jakości. W przypadku PLA nie tworzymy jednak list słów kluczowych. Frazy kluczowe są tworzone automatycznie na podstawie pliku produktowego (product feed) zaimportowanego do konta Google Merchant Center, które musi być połączone z kontami Google Webmaster Tools oraz AdWords.

 

Poza obecnością kampanii produktowych w wynikach wyszukiwania Google, product feed wykorzystujemy również do remarketingu dynamicznego oraz w formatach rozliczanych za zaangażowanie, a więc Google Lightbox collection.

 

CASE STUDIES:
Po przeprowadzeniu akcji liczba składanych wniosków wzrosła o 76%…
REFERENCJE:

„Specjaliści z Cube Group doskonale rozumieją specyfikę naszej branży. Widać, że dla nas starają się dowiedzieć absolutnie wszystkiego o naszych produktach, by jak najlepiej sprostać stawianym im wyzwaniom…”

Zbigniew Gołembiecki, Dyrektor ds. Sprzedaży Kratki.pl

WYŚLIJ ZAPYTANIE

  Wyślij zapytanie ofertowe

  *pole obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na:
  tak Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką Prywatności
  tak Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Cube Group S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 99A, na podany przeze mnie adres email, newsletterów dotyczących produktów i usług własnych jak również informacji handlowych dotyczących warsztatów, konferencji oraz pozostałych treści marketingowych.
  tak Wyrażam zgodę na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (email marketing) w ww. celu.
  Klauzula informacyjna

  Jesteś zainteresowany ofertą:

  W pozostałych sprawach:

  Adres:

  Cube Group S.A.
  ul. Puławska 99A
  02-595 Warszawa