PPC

Liczy się tylko efekt

Jesteś tutaj

GOOGLE SHOPPING (PLA):

 

Zarządzamy i optymalizujemy szeregiem kampanii produktowych (Product Listing Ads), które pozwalają promować produkty dostosowane do potrzeb handlu detalicznego. Reklamy Google Shopping (Zakupy Google) przeznaczone są głównie dla branży e-commerce, a w szczególności dla detalicznych sklepów internetowych i pozwala reklamodawcom wyświetlać w wynikach wyszukiwania reklamy konkretnych produktów. Obszar reklamy obejmuje zdjęcie reklamowanego produktu, jego nazwę, cenę oraz opis. Istotne jest to, że po kliknięciu w wybraną reklamę użytkownik zostaje przekierowany bezpośrednio na stronę tego produktu, a więc reklamy te z założenia powinny stymulować sprzedaż.

 

Jest to bardzo atrakcyjna forma reklamy, ponieważ z jednej strony pozwala znacznie zwiększyć widoczność reklam, dzięki czemu możemy wyróżnić się na tle coraz większej konkurencji, z drugiej strony jest to reklama bardzo efektywna pod względem kosztu sprzedaży. Podobnie jak we wszystkich działaniach AdWords, o wyświetleniu się reklamy decyduje przebieg aukcji, a jej ranking zależy od stawki za kliknięcie oraz wyniku jakości. W przypadku PLA nie tworzymy jednak list słów kluczowych. Frazy kluczowe są tworzone automatycznie na podstawie pliku produktowego (product feed) zaimportowanego do konta Google Merchant Center, które musi być połączone z kontami Google Webmaster Tools oraz AdWords.

 

Poza obecnością kampanii produktowych w wynikach wyszukiwania Google, product feed wykorzystujemy również do remarketingu dynamicznego oraz w formatach rozliczanych za zaangażowanie, a więc Google Lightbox collection.

 

CASE STUDIES:
Po przeprowadzeniu akcji liczba składanych wniosków wzrosła o 76%…
REFERENCJE:

„Specjaliści z Cube Group doskonale rozumieją specyfikę naszej branży. Widać, że dla nas starają się dowiedzieć absolutnie wszystkiego o naszych produktach, by jak najlepiej sprostać stawianym im wyzwaniom…”

Zbigniew Gołembiecki, Dyrektor ds. Sprzedaży Kratki.pl

WYŚLIJ ZAPYTANIE

KONTAKT

Cube Group S.A., ul. Puławska 99A, 02-595 Warszawa
Sąd Rejonowy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS 0000306712,
NIP 661-225-95-31, Kapitał zakładowy 809 952,90zł

Skontaktuj się z nami

*pole obowiązkowe

Wyrażam zgodę na:
przetwarzanie danych przez Cube Group S.A. w związku z zapytaniemZobacz
otrzymywanie od Cube Group S.A. informacji na maila w związku z zapytaniem Zobacz
marketing Zobacz
informacje handlowe na maila: m.in. nowości produktowe, warsztaty, konferencji i wszelkie inicjatywy organizacyjne Zobacz
informacje handlowe na telefon: m.in. nowości produktowe, warsztaty, konferencje i wszelkie inicjatywy organizacyjne Zobacz
Informacje dot. ochrony danych osobowych. Zobacz