Chip.pl

Cel: 

Zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarkach, wzrost rozpoznawalności marki Chip.pl oraz dotarcie do nowych użytkowników w Internecie.

Rezultaty: 
40
tys.
liczba nowych fraz
99
%
zwiększenie liczby odwiedzin strony
97
%
Zwiększenie liczby odsłon

Realizacja:

Chip.pl

 • Pomoc w budowie nowego serwisu internetowego Chip.pl
 • Przygotowanie projektu budowy seriwsu w pełni zgodnego z wytycznymi SEO.
 • Opracowanie wytycznych do wdrożenia seriwsu przyjaznego wyszukiwarkom.
 • Optymalizacja realizowanych działań.
Opis: 

Kilkuletnia współpraca SEO przy serwisie Chip.pl rozpoczęła się już w 2008 roku przy odświeżeniu wyglądu serwisu i migracji na nową wersję zastosowanego systemu CMS rozszerzającego jego funkcjonalność.

Celem projektu SEO była popularyzacja marki Chip.pl oraz dotarcie do nowej grupy odbiorców przez Internet poprzez zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarkach. Na bazie przesłanych makiet przygotowano dokumenty optymalizacyjne, których łączna objętość wyniosła prawie 200 stron. W dokumentacji zawarto między innymi informacje o linkowaniu wewnętrznym, poprawnej strukturze kategorii i położenia produktów. Zoptymalizowano serwis pod kątem prawidłowej struktury dokumentów i eksponowaniu zawartych w nim treści, zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek.

Wdrożenie wytycznych pozwoliło stworzyć nowy serwis w pełni przyjazny wyszukiwarkom, co zostało potwierdzone przez firmę Google. Liczba odwiedzin z wyników organicznych już w przeciągu 3 miesięcy wzrosła ponad dwukrotnie, aby po 11 miesiąc osiągnąć wzrost o ponad 320% i przekroczyć pułap miliona odwiedzin z wyszukiwarek w miesiącu!

Efektywne działania SEO pozwoliły na poszerzenie znajomości marki Chip.pl oraz na dotarcie do wyselekcjonowanej grupy odbiorców zainteresowanej nowymi technologiami.

  Wyślij zapytanie ofertowe

  *pole obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na:
  tak Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką Prywatności
  tak Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Cube Group S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 99A, na podany przeze mnie adres email, newsletterów dotyczących produktów i usług własnych jak również informacji handlowych dotyczących warsztatów, konferencji oraz pozostałych treści marketingowych.
  tak Wyrażam zgodę na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (email marketing) w ww. celu.
  Klauzula informacyjna

  Jesteś zainteresowany ofertą:

  W pozostałych sprawach:

  Adres:

  Cube Group S.A.
  ul. Puławska 99A
  02-595 Warszawa