Chip.pl

Cel: 

Zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarkach, wzrost rozpoznawalności marki Chip.pl oraz dotarcie do nowych użytkowników w Internecie.

Rezultaty: 
40
tys.
liczba nowych fraz
99
%
zwiększenie liczby odwiedzin strony
97
%
Zwiększenie liczby odsłon

Realizacja:

Chip.pl

  • Pomoc w budowie nowego serwisu internetowego Chip.pl
  • Przygotowanie projektu budowy seriwsu w pełni zgodnego z wytycznymi SEO.
  • Opracowanie wytycznych do wdrożenia seriwsu przyjaznego wyszukiwarkom.
  • Optymalizacja realizowanych działań.
Opis: 

Kilkuletnia współpraca SEO przy serwisie Chip.pl rozpoczęła się już w 2008 roku przy odświeżeniu wyglądu serwisu i migracji na nową wersję zastosowanego systemu CMS rozszerzającego jego funkcjonalność.

Celem projektu SEO była popularyzacja marki Chip.pl oraz dotarcie do nowej grupy odbiorców przez Internet poprzez zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarkach. Na bazie przesłanych makiet przygotowano dokumenty optymalizacyjne, których łączna objętość wyniosła prawie 200 stron. W dokumentacji zawarto między innymi informacje o linkowaniu wewnętrznym, poprawnej strukturze kategorii i położenia produktów. Zoptymalizowano serwis pod kątem prawidłowej struktury dokumentów i eksponowaniu zawartych w nim treści, zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek.

Wdrożenie wytycznych pozwoliło stworzyć nowy serwis w pełni przyjazny wyszukiwarkom, co zostało potwierdzone przez firmę Google. Liczba odwiedzin z wyników organicznych już w przeciągu 3 miesięcy wzrosła ponad dwukrotnie, aby po 11 miesiąc osiągnąć wzrost o ponad 320% i przekroczyć pułap miliona odwiedzin z wyszukiwarek w miesiącu!

Efektywne działania SEO pozwoliły na poszerzenie znajomości marki Chip.pl oraz na dotarcie do wyselekcjonowanej grupy odbiorców zainteresowanej nowymi technologiami.

KONTAKT

Cube Group S.A., ul. Puławska 99A, 02-595 Warszawa
Sąd Rejonowy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS 0000306712,
NIP 661-225-95-31, Kapitał zakładowy 809 952,90zł

Skontaktuj się z nami

*pole obowiązkowe

Wyrażam zgodę na:
przetwarzanie danych przez Cube Group S.A. w związku z zapytaniemZobacz
otrzymywanie od Cube Group S.A. informacji na maila w związku z zapytaniem Zobacz
marketing Zobacz
informacje handlowe na maila: m.in. nowości produktowe, warsztaty, konferencji i wszelkie inicjatywy organizacyjne Zobacz
informacje handlowe na telefon: m.in. nowości produktowe, warsztaty, konferencje i wszelkie inicjatywy organizacyjne Zobacz
Informacje dot. ochrony danych osobowych. Zobacz