E-drogeria

Cel: 

Wzrost popularności sklepu internetowego który w dłuższej perspektywie przełoży się na generowanie sprzedaży oferowanych produktów.

Rezultaty: 
12.7
%
open rate
57.4
%
CTR – w stosunku do liczby otwartych maili
9.9
tys.
LICZBA ZAREJESTROWANYCH SPRZEDAŻY

Realizacja:

E-drogeria

 • Dotarcie do określonej grupy docelowej – kobiety w wieku powyżej 25 lat.
 • Zrealizowanie wysyłki mailingowej do 800 tysięcy adresów.
 • Przeprowadzenie testów A/B kreacji.
 • Najefektywniejszy tematy wiadomości: „Odbierz pachnący prezent” a następnie „Testuj kosmetyki za darmo!”
Opis: 

Działania zastosowane w przypadku tej kampanii to doskonały przykład na to jak ważne znaczenie w przypadku wysyłki mailingowej mają: temat wiadomości, jej waga oraz wyraźny Call-To-Action.

MailSales wyselekcjonował bazy kobiet powyżej 25. roku życia. Target został zawężony głównie na mieszkanki dużych miast. Wszystkie, biorące udział w wysyłce, adresy były sprawdzane pod kątem aktywności ich użytkowników w ciągu 2 tygodni wstecz od daty wysyłki. Zastosowano również segmentację produktową – wysyłki realizowane były do osób zainteresowanych konkretną kategorią produktów. Mailing został zrealizowany do 800 tysięcy adresów e-mail.

Początkowo, testowo na prośbę klienta, użytkowniczki otrzymywały wiadomość o temacie: „Odbierz pachnący prezent od…” i kreację ważącą ponad 500kB, co narażało wiadomość na umieszczenie w SPAMie. Na kreacji nie było zarówno wyraźnej informacji o prezencie, jak i buttona, który umożliwiałby przejście na landing page w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.

Kolejne działania realizowane przez MailSales, zgodne z dobrymi praktykami, pokazały jak niewielkim wysiłkiem można sprawić by wyniki mailingu były kilkukrotnie wyższe od początkowych. Nowy temat mailingu brzmiał: „Testuj kosmetyki za darmo!”, co znacząco wpłynęło na poprawę wskaźnika Open Rate. Kreacja mailingowa została odchudzona do 50kB a widoczne CTA pozwoliło na trzykrotne zwiększenie wskaźnika klikalności.

Odnotowano blisko 10 tysięcy zarejestrowanych sprzedaży!

  Wyślij zapytanie ofertowe

  *pole obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na:
  tak Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką Prywatności
  tak Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Cube Group S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 99A, na podany przeze mnie adres email, newsletterów dotyczących produktów i usług własnych jak również informacji handlowych dotyczących warsztatów, konferencji oraz pozostałych treści marketingowych.
  tak Wyrażam zgodę na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (email marketing) w ww. celu.
  Klauzula informacyjna

  Jesteś zainteresowany ofertą:

  W pozostałych sprawach:

  Adres:

  Cube Group S.A.
  ul. Puławska 99A
  02-595 Warszawa