iTaxi

Jesteś tutaj

Cel: 

Pozyskanie jak największej liczby pasażerów „tu i teraz” oraz pozyskanie instalacji aplikacji w ciągu 7 miesięcy

Rezultaty: 
710
%
ROI
391
%
WZROST LICZBY POŁĄCZEŃ

Realizacja:

iTaxi - case study

iTaxi - case study

iTaxi - case study

iTaxi - case study

 • 54 dedykowane strategie na każde miasto
 • Współczynnik konwersji z reklam Click to Call 42,67%
 • Współczynnik instalacji aplikacji na poziomie 12%
Opis: 

Efektywność i ROI osiągnięte w kompleksowej kampanii mobilnej dla iTaxi zostały nagrodzone 2 statuetkami przez jurorów „Golden Arrow” (czerwiec 2017) w kategoriach „SEM” oraz „Marketing mobilny” oraz przez jurorów Google Premier Partner Awards (nominacja) i European Search Awards (nominacja).

Na czym polegała kampania? Osoby chcące zamówić taksówkę często wykazują tę intencję, korzystając z Google na smartfonach. Właśnie takich pasażerów poszukuje iTaxi. Aby skutecznie do nich dotrzeć, stworzyliśmy wielowymiarową strategię kampanii Google AdWords Click to Call. Kluczem do sukcesu była przede wszystkim rozbudowana, granularna struktura konta AdWords z indywidualną strategią dla każdego z 54 miast. Wzięliśmy pod uwagę m.in. historyczne raporty obłożenia taksówek i dostępności kierowców, harmonogram eventów masowych, specyfikę dzielnic, osobne strategie bidowania w DoubleClick Search. Równie ważna była komunikacja z zespołem marketerów iTaxi oraz call center – dzięki temu możliwa była optymalizacja real-time i szybka reakcja na np. problemy z dostępnością kierowców, utrudnienia komunikacyjne, załamania pogody itd.

Uzupełnieniem kompleksowej strategii na urządzenia mobilne były kampanie promujące instalację aplikacji. Dzięki nim podnosiliśmy potencjały w najistotniejszych miastach oraz zbudowaliśmy grupę lojalnych klientów.

  Wyślij zapytanie ofertowe

  *pole obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na:
  tak Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką Prywatności
  tak Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Cube Group S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 99A, na podany przeze mnie adres email, newsletterów dotyczących produktów i usług własnych jak również informacji handlowych dotyczących warsztatów, konferencji oraz pozostałych treści marketingowych.
  tak Wyrażam zgodę na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (email marketing) w ww. celu.
  Klauzula informacyjna

  Jesteś zainteresowany ofertą:

  W pozostałych sprawach:

  Adres:

  Cube Group S.A.
  ul. Puławska 99A
  02-595 Warszawa